Filc coraz bardziej pożądany w aranżacji wnętrz

Filc to jeden z najstarszych materiałów, wykorzystywanych w aranżacji wnętrz. Odkrycia archeologiczne w Turcji świadczą o wykorzystaniu nietypowego wyrobu włókienniczego do produkcji dywanów dekoracyjnych i mat wiele lat temu. Obecnie coraz więcej osób używa tego materiału w swoich domach.

W zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć, filc możemy zastosować praktycznie we wszystkich pomieszczeniach w domu w biurach, zarówno na ścianie, jak i na podłodze.

Filc na ścianie jest nie tylko oryginalny, ale i niezwykle nowoczesny. Filc sam w sobie to tradycyjny surowiec, który kojarzy się z ciepłem. Można nim pokryć całą ścianę lub stworzyć ciekawą aranżację, tworząc niepowtarzalny klimat. Nałożenie go na ścianę sprawi, że powierzchnia będzie miękka i ciepła, a sam pokój bardziej komfortowy. Ze względu na swoją strukturę na długi czas pozostaje w idealnym stanie. Ponadto uniwersalizm czyni go materiałem, po który chętnie sięgają osoby urządzające swoje wnętrza.

Wykładziny filcowe są idealne do wielu pomieszczeń w domu jak również wszędzie tam, gdzie potrzebne jest podłoże, odporne na uszkodzenia i ścieranie, co wpływa na ich wysoką funkcjonalność, dlatego są bardzo chętnie wybierane przy aranżacji wnętrz. Dzięki właściwościom tłumienia przez filc drgań oraz dźwięków wykładziny z tego materiału idealnie sprawdzą się m.in. w pokoju dziecięcym, bibliotece, czy też biurze, zapewniając komfortowe użytkowanie pomieszczeń. Ponadto posiadane przez filc właściwości termiczne ograniczają wychładzanie lub nadmierne nagrzewanie się np. domków letniskowych.

Ułatwienia dostępu